czwartek, 08 maj 2014 14:46

Wystawa fotograficzna autorstwa ks. Mirosława Skoczylasa "Podróż apostolsaka Jana Pawła II na Ukrainę"

Napisane przez 
Oceń ten wpis
(0 głosów)

Podczas obchodów Świąt Konstytucji 3 Maja we Władysławowie w Gminnym Ośrodku Kultury otwarto wystawę fotograficzną z podróży apostolskiej Papieża Jana Pawła II na Ukrainę i do Kazachstanu, jaka miała miejsce w 2001 r. Autorem zdjęć jest pochodzący z Russocic ks. Mirosław Skoczylas - proboszcz parafii Zygry.

Jak sam mówi "...fotografie powstały z potrzeby serca, aby ocalić od zapomnienia cudowne chwile które Pan Bóg pozwolił nam przeżyć w stolicy Kazachstanu - Astanie i Kijowie w 2001 r. w czasie niezapomnianych pielgrzymek Jana Pawła II do tych państw. Robiąc te fotografie nie posiadałem ani akredytacji dziennikarskiej ani profesjonalnego sprzętu fotograficznego. Zdjęcia miały  być osobistą moją dokumentacją niezapomnianych wydarzeń. Uznałem ze warto wyjąc je z szuflady i pokazać światu..."

Jest to premiera tej wystawy w Polsce - dotąd raz tylko była eksponowana na Białorusi. Wystawę do Władysławowa sprowadził i urządził w Domu Kultury we Władysławowie dyr. Krzysztof Owczarek. Przy otwarciu wystawy uczestniczył zastępca wójta Gminy Piotr Szewczyński oraz Proboszcz Parafii w Russocicach ks. kanonik Andrzej Kaczmarek.Ksiądz Mirosław Skoczylas z przyczyn zdrowotnych niestety nie mógł uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Warto dodać że ks. Mirosław Skoczylas jest Prałatem Honorowym Jego Świątobliwości Kanonikiem Honorowym Witebskiej Kapituły Katedralnej oraz Ojcem Duchowym dekanatu szadkowskiego.

T. Z.      

BIP

Dla administratora

Kontakt

T: +48 63 279 50 93

E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.