sobota, 10 grudzień 2016 15:59

30 LAT GMINNEGO OŚRODKA KULTURY I KLUBU SENIORA

Napisane przez 
Oceń ten wpis
(0 głosów)

30 lat – tyle liczy sobie Gminny Ośrodek Kultury i Klub Seniora we Władysławowie. Z tej okazji  w dniu 24 listopada 2016 r. w Domu Rolnika w Russocicach uroczyście świętowano dostojny Jubileusz.
    Przybyłych gości serdecznie powitał dyrektor GOK-u Krzysztof Owczarek, który przybliżył obecnym historię powstania Gminnego Ośrodka Kultury, osoby i zdarzenia związane z rozwojem oraz funkcjonowaniem instytucji. 
Od 30 lat Gminny Ośrodek Kultury jest integralną częścią życia i przemian zachodzących w lokalnej społeczności, odgrywa istotną rolę kulturotwórczą. Od 30 lat pracownicy i osoby współpracujące z Gminnym Ośrodkiem Kultury starają się, aby podejmowanym przez nich działaniom towarzyszyło poczucie dobrze spełnionego obowiązku. 
W marcu 1978 r. w Państwowym Biurze Notarialnym w Warszawie dokonano zakupu obiektu, kościoła ewangelicko-agsburskiego we Władysławowie. Brunon Ungelter - wiceprezes konsystorza kościoła ewangelicko-augsburskiego i Tadeusz Wegener - sekretarz konsystorza, sprzedali ów obiekt Gminie Władysławów, która była reprezentowana wówczas przez Naczelnika Gminy Stanisława Kasprzaka. Należy pamiętać, że ten akt był poprzedzony wielomiesięcznymi dyskusjami dotyczącymi  celowości samego zakupu, jak i ostatecznego przeznaczenia obiektu.
    W 1983 roku Janusz Kaczorowski – architekt województwa konińskiego wydał decyzję o adaptacji kościoła na Gminny Ośrodek Kultury. Ostatecznie 26 maja 1986 roku nastąpiło oficjalne otwarcie GOK-u.  Pierwszym dyrektorem instytucji w latach 1986-1997 był p. Henryk Trocha, którego w latach 1998-2007 zastąpił p. Wojciech Czekała. W okresach przejściowych funkcję dyrektora pełniła p. Małgorzata Malesza. Od 2009 roku tę funkcję sprawuje p. Krzysztof Owczarek. 
W roku 1986 swoją działalność zainicjował także Klub Seniora we Władysławowie z pierwszym przewodniczącym Alojzym Drzewieckim. Następnie działalność Klubu kontynuowana była pod kierownictwem p. Sabiny Walasek, a obecnie Klubowi od 2008 roku przewodniczy p. Urszula Wejman. 
Okres 30-stu lat GOK-u to działalność wielu sekcji i kół zainteresowań, zajęć indywidualnych, to organizacja licznych imprez masowych, ale i spotkań kameralnych, wystaw, koncertów i spektakli, to okres sukcesów, ale i trudnych chwil.
    Dyrektor Krzysztof Owczarek wymienił i wręczył listy gratulacyjne tym osobom, bez których nie byłoby dzisiejszego GOK-u – pracowników: p. Małgorzatę Malesza i p. Barbarę Skoczylas, które pracują w Ośrodku od 30-stu lat, p. Grażynę Pawlicką, p. Barbarę Olszak, p. Piotra Krawczyka - plastyka i regionalistę, p. Andrzeja Kujawę, który w 2015 roku obchodził Jubileusz 25-lecia swojej pracy kapelmistrzowskiej, oraz instruktorów amatorskiego ruchu artystycznego. Nadto wyraził serdeczną wdzięczność wszystkim, którzy wspierali i wspierają Gminny Ośrodek Kultury, słowa te szczególnie adresował w stronę wójta Krzysztofa Zająca, z-cy wójta Piotra Szewczyńskiego, skarbnik Elżbiety Klanowskiej i życzliwych radnych gminnych. Serdecznie dziękował wszystkim gościom za przyjęcie zaproszenia i obecność w tym szczególnym Dniu, życząc wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz sił i inspiracji do dalszej współpracy.
    Przybyli goście, m.in. z-ca wójta Piotr Szewczyński, przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Michalak, w kilku słowach wyrazili radość z tak dostojnego Jubileuszu i życzyli samych sukcesów w działalności artystycznej oraz kolejnych tak wspaniałych rocznic, po czym złożyli na ręce dyrektora Krzysztofa Owczarka i przewodniczącej Urszuli Wejman kwiaty i drobne upominki. 
    Dla gości przygotowano coś dla ducha i ciała. Wysłuchaliśmy przepięknych koncertów zespołów gminnych: Seniorskie Nuty, Wyszynianki oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP we Władysławowie pod batutą kapelmistrza Andrzeja Kujawy. 
    Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości wzniesiono toast i po poczęstunku zaproszono wszystkich do wspólnej zabawy tanecznej. Tego Dnia nie mogło obyć się bez tortu, wszak były to obchody rocznicy – 30 Jubileuszu!
    Jubileusz 30-lecia Gminnego Ośrodka Kultury i Klubu Seniora we Władysławowie przebiegał w przemiłej, radosnej, muzycznej atmosferze, który na pewno pozostanie w pamięci jako piękne wspomnienie. Podziękowania i ukłony należą się niezwykłym i wspaniałym gościom, którzy na przygotowane występy żywiołowo reagowali, nagradzając artystów gromkimi brawami, stając się integralną częścią tej artystycznej uczty. Dziękujemy! 
                                                                                                                                                                                                                                        E.M.

BIP

Dla administratora

Kontakt

T: +48 63 279 50 93

E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.