piątek, 29 styczeń 2016 15:05

KONCERT KAPELI GÓRALSKIEJ JONTKI 24.01.2016

Napisane przez 
Oceń ten wpis
(0 głosów)

Gminny Ośrodek Kultury we Władysławowie, w dniu 24 stycznia 2016 r., był organizatorem koncertu świąteczno-noworocznego kapeli góralskiej JONTKI z Żywca. Kapela z repertuarem tradycyjnych i góralskich kolęd oraz pastorałek wystąpiła w Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wyszynie, Parafii Św. Józefa Robotnika w Kunach oraz Parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Russociach.

Zespół JONTKI – - to niezwykłe połączenie kapeli góralskiej z zespołem biesiadnym. Zespół od 18 lat występuje w kraju i za granicą z dużymi sukcesami, zdobywając uznanie i popularność w niemal całej Europie. Okres świąteczno-noworoczny jest bogato odzwierciedlony w folklorze, tradycjach i pieśniach obrzędowych górali beskidzkich. Kapela góralska JONTKI od lat wykonuje tradycyjne kolędy i pastorałki góralskie oraz popularne kolędy polskie. Ta swoista muzyka od wielu lat stwarza specyficzny klimat na różnorodnych spotkaniach w okresie grudnia i stycznia oraz cieszy się dużym uznaniem wśród publiczności.

Występ kapeli góralskiej JONTKI zgromadził w w/w parafiach w gminie Władysławów wielu słuchaczy, którzy z zadowoleniem i gorącymi brawami nagrodzili zespół za przepiękny koncert.

E. M.

BIP

Dla administratora

Kontakt

T: +48 63 279 50 93

E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.