sobota, 21 marzec 2015 11:59

KONCERT NOWOROCZNY 2015

Kalendarz imprez w gminie Władysławów już od sześciu lat otwiera w styczniu Koncert Noworoczny, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury we Władysławowie. Koncert ten odbył się 11 stycznia w sali widowiskowej Domu Kultury, a poprzedziła go zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Choć w styczniu powoli chowamy bombki i łańcuchy do kartonów, a z radia zamiast świątecznych piosenek płynie dźwięk karnawałowych przebojów, organizatorzy Koncertu Noworocznego we Władysławowie jeszcze raz zaprosili do wsłuchania się w przepiękne melodie kolęd i pastorałek. A te usłyszeć można było w niedzielę, 11 stycznia, za sprawą zespołów i laureatów „IX konkursu kolęd i pastorałek”, którzy podczas Koncertu Noworocznego mieli swój recital. Na scenie zaprezentowali się młodzi i bardzo utalentowani mieszkańcy gminy Władysławów. Ale scena pomieściła nie tylko muzyków, ale też dzieci i młodzież, utalentowaną plastycznie. Tego dnia bowiem wręczono również nagrody uczestnikom konkursu na wykonanie szopki bożonarodzeniowej. Spośród 36 zgłoszonych prac jury, w składzie Roman Choinka, Małgorzata Malesza i Andrzej Kujawa wyłoniło zwycięzców, w gronie których znaleźli się:

W Kategorii I - przedszkolaki

Nagroda I - Michał Klanowski

Nagroda II - Kalina Jacolik

Nagroda III - Samanta Wojdak

Wyróżnienia otrzymali: Juliusz Wielkopolan, Dominik Wojdak, Patryk Oblizajek i Hania Skubiszewska

W Kategoria II - dzieci z klas I - III

Nagroda I - Anna Żerkowska

Nagroda II - Katarzyna Bryl

Nagroda III - Mateusz Sadyś

Wyróżnienia otrzymali: Otylia Sitkowska, Mateusz Witkowski, Piotr Kotoński, Oliwier Wojdyński, Dominik Kaszyński, Natalia Jacolik, Eryk Kamiński, Oliwia Majda, Otylia Stodólska, Igor Domowicz i Bartosz Staciwa.

W Kategoria III - dzieci z klas IV - VI

Nagroda I - ex auquo Dawid Andrzejewski oraz Maja Klanowska

Nagroda II - Jakub Kuśmirek

Nagroda III - Aleksandra Choinka

Wyróżnienia otrzymali: Nikola Stolarek, Patryk Jasiński, Eryk Majcherek, Patrycja Łączkowska, Laura Szmagaj, Mikołaj Wysocki, Marcin Nowakowski, Katarzyna Nowakowska oraz Patryk Borczyk.