czwartek, 13 marzec 2014 14:38

Dzień Kobiet 2014

Oceń ten wpis
(0 głosów)

Specjalnie dla Pań, w sobotę w dniu 8 marca 2014 r. wystąpił w Domu Parafialnym w Russocicach TEATR FRANT z Wrocławia z programem „BIESIADA FRANTOWSKA”.

Życzenia Wszystkim przybyłym Paniom z tej okazji, w imieniu własnym i Wójta Gminy Krzysztofa Zająca  złożył Zastępca Wójta Piotr Szewczyński. Następnie na ręce Pań wraz z życzeniami wręczono kwiaty - Paniom Sołtys z gm. Władysławów Pani Annie Krawiec i Pani Krystynie Wróbel oraz Pani Radnej Krystynie Michalak i Pani Skarbnik Gminy Elżbiecie Klanowskiej.  Wręczali radni gm. Władysławów - Maciej  Czaja, Hueronim Darul i Zbigniew Kacprzak.

Zaprezentowany program artystyczny był niezwykle bogaty. Było to rozśpiewane, roztańczone widowisko.
Repertuar zawierał piosenki staropolskie, lwowskiej i warszawskiej ulicy, piosenki góralskie, krakowskie, śląskie, miłosne, frywolne, rajdowe, cygańskie i w stylu country.

Biesiada składała się z pięciu bloków tematycznych. Artyści zaczęli blokiem staropolskim, w staropolskich kostiumach, śpiewając staropolskie piosenki.
Następnie śpiewano piosenki lwowskie: Bal u Weteranów, Jak zarobię dwieście złotych, Bal u Bombacha, Grand zabawa, Tylko we Lwowie, Lwowiak z Wrocławia.

Kolejne  utwory to pieśni z lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych, i siedemdziesiątych, m.in.:
Zielonooka, Zagraj mi piękny Cyganie, Ore More ... itp.
W Ostatnim bloku tematycznym śpiewano piosenki frywolne: Skrzypeczki, Zocha, Wszystkie Rybki, Chachary, Sokoły. Poszczególne bloki przedzielone były wiązankami zawierając: Piosenki Górnicze, Krakowsko - Rzeszowskie, Góralskie oraz wiązankę przebojów muzyki w stylu country.

Organizatorem Dnia Kobiet był Gminny Ośrodek Kultury we Władysławowie oraz Urząd Gminy we Władysławowie.

Dla administratora

T: +48 63 279 50 93

E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.