piątek, 18 styczeń 2013 18:34

Koncert Noworoczny 2013

Napisane przez 
Oceń ten wpis
(1 Głosuj)

AStanisław Sojka w utworze „Tolerancja” śpiewa Na miły Bóg, Życie nie tylko po to jest, by brać, życie nie po to, by bezczynnie trwać, i aby żyć, siebie samego trzeba dać. Mieszkańcy gminy Władysławów po raz kolejny udowodnili, że znaczenie tych słów nie jest im obce. W niedzielne popołudnie, 13 stycznia, zebrali się w sali Domu Parafialnego, by tam uczestniczyć w corocznym Koncercie Noworocznym, podczas którego muzyka płynęła ze sceny szerokim strumieniem, a publiczność miała okazję do tego, by otworzyć swoje serca na drugiego człowieka i pomóc.

 

Głównym celem Koncertu Noworocznego była, jak co roku, zbiórka pieniędzy na rzecz chorych i potrzebujących mieszkańców gminy Władysławów. Tym razem zbierano pieniądze na rehabilitację i leczenie Tobiasza Karbowego ze Skarbek. Dlatego podczas koncertu licytowano rozmaite przedmioty. Wśród nich były słodkie torty, sprzęt gospodarstwa domowego i wiele innych przedmiotów, których wartość okazała się bezcenna w konfrontacji z tym, na jaki cel zbierano. Bo przecież radości, szczęśliwego dzieciństwa, życia nie da się wycenić. Publiczność szczodrze więc obdarowywała złotówkami, ale też i brawami. Na scenie pojawiło się bowiem wielu młodych zdolnych mieszkańców gminy Władysławów.

 

Tradycją Koncertu jest, że na scenie prezentują się gwiazdy Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Taki przegląd miał miejsce w grudniu ubiegłego roku. Wtedy to wokaliści z terenu całej gminy przywoływali klimat świat, które dopiero miały nadejść. Podczas Koncertu ponownie wzniecano ich czar i magię. Kolędy i pastorałki zaśpiewały Anna Knebel, Patrycja Ziółkowska i Daria Ziółkowska, Natalia Berlińska, Weronika Ficner, Katarzyna Zając, Izabela Walczyńska, a także Monika Brzezińska i Marta Kałuża. Były też piosenki nieco bardziej karnawałowe w wykonaniu Oliwii Łopaty i Kingi Katarzyniak, a także wersje instrumentalne znanych utworów w wykonaniu Klaudii Nowak. Mury Domu Parafialnego zadrżały również po występie zespołu VOLUME, które tworzą cztery charyzmatyczne dziewczyny.

 

Podczas Koncertu powrócił jeszcze raz temat bożonarodzeniowy. Ale nie był on wcale związany z muzyką, choć w sercach niektórych zapewne zagrała radosna melodia... Niedzielna impreza była okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego na wykonanie szopki bożonarodzeniowej. Wszystkie zgłoszone prace były piękne i złożyły się na bardzo wysoki poziom konkursu. Zachwycały estetyką, zdobieniami, różnorodnością i pomysłowością. I choć wybór tych najpiękniejszych był trudny, trzeba było go dokonać. Nagrody i wyróżnienia wręczyli wójt gminy, Krzysztof Zając oraz wikariusz parafii w Russocicach, ks. Adrian Szczęsny.

 

Niedzielna uczta muzyczna zaowocowała zebraniem 1 480 zł, które zostały przekazane rodzicom Tobiasza. To nie jedyna dobra wiadomość tego dnia. Wolontariusze, którzy od rana zbierali datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali 4 622,01 zł. Tym samym kwota ta zasiliła konto Orkiestry Jurka Owsiaka. Na zakończenie niedzielnego spotkania zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta, która swój recital miała już na powietrzu, przed Gminnym Ośrodkiem Kultury. Tam też nastąpiło zwieńczenie wieczoru. Na zakończenie imprezy niebo nad Władysławowem rozświetlił pokaz fajerwerków. I tak oto zakończył się kolejny już Koncert Noworoczny, który pozwolił mieszkańcom Władysławowa dzielić się z potrzebującymi i tym samym uszlachetnić własne życie.

 

Autor artykułu:

M

Foto:

GOK

Przejdź do galerii zdjęć z wydarzenia 

BIP

Dla administratora

Kontakt

T: +48 63 279 50 93

E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.