piątek, 28 grudzień 2012 17:59

Wakacyjne wspomnienia

Napisane przez 
Oceń ten wpis
(0 głosów)
Wakacyjne wspomnienia Wakacyjne wspomnienia

Choć każdy uczeń chciałby, aby beztroski czas wakacji trwał wiecznie, w końcu musi nadejść ten dzień, kiedy trzeba powitać mury szkoły. Ale na szczęście można umilić sobie dni nauki wspomnieniami. Tych na pewno nie brakuje dzieciom i młodzieży, którzy wakacje spędzali wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury. Dzięki atrakcjom, przygotowanym na dwa letnie miesiące, bagaż wspomnień, o jaki wzbogacili się uczestnicy, jest naprawdę duży.

 

Zabawa, radość i beztroska towarzyszyły wszystkim, którzy wybrali ofertę wakacyjną Gminnego Ośrodka Kultury. A ten przygotował atrakcje zarówno na miejscu, we Władysławowie, jak i ciekawe propozycje wyjazdów.

 

Dzieci i młodzież, którzy wybrali spędzanie wolnego czasu blisko domu, mogli uczestniczyć w warsztatach plastycznych. Ciekawy cykl spotkań „ABC rysunku i malarstwa” pozwolił młodym malarzom poprawić swój warsztat i odkryć w sobie talent. Ci, którzy nie koniecznie chcą być naśladowcami Picassa lub Malczewskiego, mogli uczestniczyć w przedstawieniach teatralnych, w trakcie których artyści z teatru „Art-Re” popisywali się swoimi talentami - nie malarskimi, a aktorskimi. Miłośnicy teatru mogli obejrzeć spektakle „Przygody Krecika - nie ma jak w domu” oraz „Złota rybka”. Dla lubiących oglądać przez całe wakacje była też otwarta wystawa skamieniałości polodowcowych z terenu gminy Władysławów „Historia zlodowaceniem pisana”. Były również atrakcje dla aktywnych. Zapaleni miłośnicy sportu mogli wziąć udział w Mistrzostwach w tenisie stołowym, a królowie parkietu mogli podszkolić swoje umiejętności taneczne w wakacyjnej szkole tańca. Miłośnicy sportów wirtualnych mogli natomiast korzystać z gier Play Station. Dla nich między innymi zorganizowany Turniej „FIFA 2012 Mistrzostwa w Piłce Nożnej”.

Ale wśród mieszkańców gminy Władysławów byli i tacy, którzy wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury pragnęli wyruszyć w Polskę, na podbój atrakcji turystycznych naszego kraju. W ramach „Klubu podróżnika” mogli oni uczestniczyć w cyklu wycieczek pieszych, rowerowych i autokarowych. Wśród nich była między innymi wycieczka do Lednicy i Dziekanowic, w ramach której zwiedzano Muzeum Pierwszych Piastów oraz Wielkopolski Park Etnograficzny, a także wycieczka do Zakopanego, zorganizowana pod hasłem „Poznajemy Tatry Polskie”, podczas której organizatorzy zaplanowali zwiedzanie Opactwa w Tyńcu, Ogrodu Doświadczeń w Krakowie, Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, spacer po Starym Mieście w Krakowie, wędrówki szlakami turystycznymi w Tatrach Polskich, zwiedzanie zamku i muzeum w Ojcowie, a także wizytę w Klasztorze Jasnogórskim. Jak przystało na wycieczkę w góry, uczestnicy tej trzydniowej wyprawy spotkali się z prawdziwym góralem, Szymkiem Ziębą, który przy ognisku snuł góralskie opowieści i zarażał Wielkopolan miłością do gór.

 

Poniżej prezentujemy krótką fotorelację z tych wypraw i spotkań, które z pewnością na długi czas zapadną w pamięć ich uczestnikom.

Autor artykułu:
MW

 

 

 

Poznajemy Tatry Polskie - galeria 1

Poznajemy Tatry Polskie - galeria 2

Poznajemy Tatry Polskie - galeria 3


 

BIP

Dla administratora

Kontakt

T: +48 63 279 50 93

E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.