piątek, 28 grudzień 2012 17:22

Wszystko dla kobiet

Napisane przez 
Oceń ten wpis
(0 głosów)
Wszystko dla kobiet Wszystko dla kobiet

Na co dzień kobiety mają na głowie dom, rodzinę, obowiązki zawodowe i mnóstwo innych zajęć, które wypełniają im każdy dzień. Ale raz do roku mogą na moment oderwać się od codziennych zadań i skupić na celebrowaniu własnej kobiecości. Tego wyjątkowego dnia - 8 marca - również panowie mają okazję przypomnieć sobie, jak ważne są dla nich kobiety i jak pusty bez nich byłby świat. Na przestrzeni lat w różny sposób obchodzono Święto Kobiet. Niegdyś był to goździk i rajstopy. Dziś panowie mają więcej możliwości. Jednym z nich są uroczyste spotkania. Tych nie brakowało w gminie Władysławów. A wszystko po to, by docenić kobiety za to, że - zwyczajnie - są.


Osiem godzin w pracy, później przygotowanie obiadu, pranie, sprzątanie, zmywanie, prasowanie i jeszcze czas dla dzieci, dla męża. A dla siebie czasu już brakuje... A gdyby tak pójść do fryzjera, do kosmetyczki, kupić sobie sukienkę i wyjść wieczorem na spotkanie... To ostatnie udało się zorganizować panom z gminy Władysławów. Z okazji Dnia Kobiet odbyło się kilka spotkań, na których gośćmi honorowymi były kobiety.

 

W piątkowy wieczór, 9 marca, Urząd Gminy Władysławów zorganizował w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury wieczór, podczas którego Panie wysłuchać mogły recitalu Konrada Michalaka. Aktor scen łódzkich wystąpił z programem „O mężczyznach innym razem, piosenki dla pań”. Przy dźwiękach muzyki i odrobinie słodyczy Panie mogły spotkać się, porozmawiać i miło spędzić czas. Przy okazji zostały obdarowane kwiatami. Te kilkadziesiąt minut Panie mogły zapomnieć o codziennych obowiązkach i skupić się tylko na sobie. Spotkanie uświetniło otwarcie wystawy prac malarskich Anny Jońskiej-Choinki pod tytułem „Postać kobiety w malarstwie”.

 

Anna Jońska-Choinka


Niemalże od urodzenia mieszkała w Turku. Tam ukończyła Liceum Ogólnokształcące. Dyplom magistra inżyniera zdobyła na Politechnice Łódzkiej na wydziale chemicznym. Po studiach pracowała naukowo w tejże uczelni. Była współtwórczynią Studium Ekologicznego przy LO w Turku. Od 1994 roku mieszka w Zielonej Górze. Jest nauczycielem konsultantem. Obok przyrody jej pasją jest sztuka. Lubi oglądać wystawy i bierze udział w wernisażach. Pierwsze własne tematy malarskie powstały na plenerach malarskich w Przytoku k. Zielonej Góry i Sasankach k. Witnicy. Były to głównie pejzaże. Prezentowane na wystawie w Gminnym Ośrodku Kultury we Władysławowie prace są w większości kopiami obrazów, które ją wcześniej zauroczyły. Głównym tematem prac jest postać kobiety, począwszy od epoki renesansu, poprzez barok, klasycyzm, naturalizm, postimpresjonizm, po czasy współczesne.


Malarstwo traktuje jako odskocznię od codziennej pracy. Ta pasja daje jej wielkie zadowolenie i pozwala uszlachetniać duszę.

 

 

Autor artykułu:
MW

BIP

Dla administratora

Kontakt

T: +48 63 279 50 93

E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.