czwartek, 12 kwiecień 2012 14:17

Zimowe zabawy

Zimowe zabawy Zimowe zabawy

Choć gmina Władysławów nie jest ojczyzną żadnego indiańskiego plemienia, takiego wigwamu jak w Russocicach niejedna wioska indiańska by pozazdrościła. Tymczasem w sobotnie przedpołudnie, 5 lutego, szałas opanowała młodzież z terenu gminy Władysławów, która w bliskości z naturą spędzała wolny czas. Wszystko za sprawą Gminnego Ośrodka Kultury, który zorganizował zimową wyprawę, by urozmaicić młodym ludziom ferie.

Gospodarze – Martyna oraz Robert Andrzejewscy, a także organizator wyprawy – Gminny Ośrodek Kultury, zapewnili dzieciom i młodzieży wiele atrakcji. Już sama droga do wigwamu, położonego w bliskości lasu z jednej strony, a terenów kopalnianych z drugiej była zapowiedzią tego, że czas tam spędzony na pewno nie będzie stracony. Po dotarciu na miejsce było tylko coraz goręcej. Być może sprawiła to gorąca herbata i ciepło ogniska, ale atmosferę podgrzewała też skoczna, wesoła muzyka i lawina zabaw, które czekały na to, by rozweselić towarzystwo. Zanim jednak wszyscy ruszyli w tany, posilili się pysznym żurkiem oraz jeszcze smaczniejszymi kiełbaskami i kaszanką. Po takiej uczcie trzeba było jakoś spożytkować energię, a kankan wokół ogniska był ku temu świetną okazją. Poza kankanem były też tańce z balonem, na gazecie, karaoke i wiele, wiele innych zabaw. Wszyscy kręcili się wokół ogniska, skakali, przykucali, klaskali i aż promienieli radością. Ale nie tylko na zabawie mijał czas, spędzony w wigwamie. W trosce o bezpieczeństwo swoje i innych, uczestnicy wyprawy wzięli udział w krótkim szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Młodzież mogła dowiedzieć się co należy robić w sytuacji zagrożenia życia, a także w praktyce wypróbować swoich sił, resuscytując fantoma. Dzięki temu wszyscy czuli się bezpiecznie i bez obaw mogli oddać się zabawie. I choć przedpołudnie minęło szybko, miejmy nadzieję, że wiedza, wyniesiona z wyprawy i radosne wspomnienia pozostaną na długo w pamięci jej uczestników.