czwartek, 12 kwiecień 2012 14:16

Bajka o Dyziu

Bajka o Dyziu Bajka o Dyziu

Ferie to leniwy czas, kiedy uczniowie mogą oddać się błogiemu lenistwu. Jednak od lenistwa do nudy przebiega cienka granica, dlatego Gminny Ośrodek Kultury we Władysławowie dwoi się i troi w czasie ferii zimowych, by zapewnić dzieciom z terenu gminy Władysławów szereg atrakcji. Jedną z nich było przedstawienie „Teatru Herbi” z Leszna pt. „Jak Dyzio stracił zdrowie”, które aktorzy zaprezentowali na władysławowskiej scenie 2 lutego.

Aktorzy z Leszna już niejednokrotnie gościli we Władysławowie i wystawiali dla dzieci rozmaite przedstawienia. Zawsze przyciągali do siebie liczną publiczność i wzbudzali duże zainteresowanie. Tym razem nie mogło być inaczej. Sala Domu Kultury wypełniona była po brzegi. I choć aktorów było tylko dwóch, potrafili zabawić całą publiczność, a co niektórych wciągnęli nawet na scenę i do wspólnej zabawy. Choć wszyscy świetnie się bawili, temat przedstawienia był poważny. Główny bohater okazał się strasznym brudaskiem. Chyba niezbyt lubił się z mydłem i pastą do zębów, a szamponu używał bardzo rzadko. Nabawił się z tego powodu wielu problemów. Na szczęście spotkał kilka osób, które uświadomiły mu, że trzeba dbać o higienę. Pomocne były też dzieci, siedzące na widowni, które doskonale wiedziały co należy robić, by być czystym, zadbanym i zdrowym. Dzięki temu Dyzio po tym, jak szybko stracił zdrowie, jeszcze szybciej je odzyskał i mógł cieszyć się nie tylko pachnącymi rączkami, ale sympatią najmłodszych.

Więcej z tej kategorii: « Złote Gody Zimowe zabawy »