czwartek, 12 kwiecień 2012 14:00

Dwie zbiórki, jeden cel - pomagać!

Napisane przez 
Oceń ten wpis
(1 Głosuj)
Dwie zbiórki, jeden cel - pomagać! Dwie zbiórki, jeden cel - pomagać!
Muzyka łagodzi obyczaje. To stare powiedzenie sprawdza się od wielu setek lat. Ale muzyka potrafi nie tylko łagodzić i uspokajać, ale też wzniecać emocje. Przekonali się o tym uczestnicy Koncertu Noworocznego, którzy oczarowani muzyką, płynącą ze sceny Domu Parafialnego, otworzyli serca na pomoc dla innych. A wszystko to działo się w niedzielę, 9 stycznia.

 

Koncert Noworoczny obfitował w lawinę energetyzującej muzyki i wiele pozytywnych emocji. Dał też okazję do czynienia dobra. Podobno tam, gdzie słychać śpiew, ludzie mają dobre serca. A skoro sala Domu Parafialnego wypełniona była po brzegi, nie dziwi fakt, że chcących pomóc potrzebującym było wielu. Głównym celem Koncertu była zbiórka pieniędzy na rzecz Szkolnego Koła Caritas, które swoją działalnością pomaga chorym, samotnym i biednym. By wesprzeć jego działalność, podczas koncertu licytowane były niezwykłe przedmioty, w tym obrazy, plakaty z podpisami gwiazd, koszulki, drukarka i tort. Rozbrzmiewająca tego dnia od rana Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy do tego stopnia rozgrzała serca mieszkańców gminy Władysławów, a młodzi artyści tak podgrzali atmosferę, że zarówno wynik wolontariuszy, zbierających pieniądze na rzecz WOŚP, jak i wynik licytacji był rekordowy. Mieszkańcy gminy Władysławów dołożyli do wielkiego dzieła Orkiestry Jurka Owsiaka swoją cegiełkę w wysokości 6 475,10 zł. Równie hojnie obdarowali Caritas.

 

Dzięki pieniądzom z licytacji oraz bezinteresownym wpłatom wielu osób, udało się przekazać na ręce opiekuna Koła, ks. Artura Kosierba kwotę 2 550,00 zł. W parze z chęcią pomocy szła dobra zabawa. Zadbała o nią cała plejada władysławowskich gwiazd Noworocznego Koncertu. Grała Orkiestra Dęta z Władysławowa, zespół „VIPERS”, zespół „GOLDEN FIRE”, zespół „VENUS”, zespół „FOCH” oraz wokaliści i instrumentaliści. Jako, że wszyscy przejawiali niezwykłe zdolności muzyczne, publiczność bawiła się świetnie. Ze sceny płynęły dźwięki jeszcze świąteczne, jak i typowo karnawałowe. Jednym z punktów imprezy było też niezwykle emocjonujące ogłoszenie wyników konkursu szopek i stroików bożonarodzeniowych. Na scenie pojawili się zwycięzcy konkursu, którymi ogłoszono: w konkursie na wykonanie szopki - Zuzannę Maciejewską, Patrycję Łączkowską, Antosię Walczak, Jasia Świętochowskiego, Pawła Radeckiego, Martynę Łukaszewską, Dawida Procę, Klaudię Malesza, Szymona Antasa, Roberta Stolarka, Kingę i Dawida Andrzejewskich, Marlettę Antas, Jakuba Lipskiego, Łukasza Nowakowskiego, Dawida Bartczaka, Kingę Rusin, Dawida Ćwieka, Piotra Zawadzkiego oraz Zofię i Marka Grzelaków, natomiast w konkursie na wykonanie stroika – Wiktorię Drążkowską, Oliwię Walczak, Kingę Andrzejewską, Aleksandrę Malesza, Aleksandrę Grabarczyk, Paulinę Janiak, Jakuba Darula, Agatę Świderską, Wiktorię Przybyła oraz Piotra Zawadzkiego. Ponadto komisja konkursowa wyróżniła też poza regulaminem Bartka Gólczyńskiego, Kacpra Ficnera, Olę Szymańską, Oskara Bukowskiego oraz Izę Bajer. Dobra zabawa zaprawiana muzyką musiała jednak się skończyć. Ale choć instrumenty zamilkły, atrakcji wcale nie był koniec. Po sporej dawce muzyki, organizatorzy postanowili sięgnąć nieba, a dokładniej mówiąc rozświetlić niebo fontanną iskrzących fajerwerków. Dopiero podniebne widowisko zakończyło wieczór, a śnieżne zaspy schłodziły emocje. I tym sposobem koncert zakończono, oby tylko muzyka w sercach grała nadal i wciąż skłaniała do czynienia dobra. 
 


BIP

Dla administratora

Kontakt

T: +48 63 279 50 93

E:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.