sobota, 09 czerwiec 2012 19:10

Warto mówić i przypominać

Napisane przez 
Oceń ten wpis
(0 głosów)
Warto mówić i przypominać Warto mówić i przypominać

W sobotę 11.12.2010 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury mieliśmy możliwość dyskutować o stanie wojennym, o Polsce, o zagrożeniach dla naszej ojczyzny oraz o współczesnych obliczach patriotyzmu.

 

Na dwa dni przed kolejną 29. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego miało miejsce spotkanie z Panem Piotrem Walerychem- historykiem, posłem I kadencji Sejmu RP, członkiem Komisji Weryfikacyjnej ds. WSI i Panem Grzegorzem Braunem- reżyserem, publicystą, autorem wielu filmów dokumentalnych. Spotkanie połączone było z projekcją filmu „Towarzysz Generał”- filmu dokumentalnego o życiu i karierze gen. Jaruzelskiego, który zapisał się tragicznie na kartach historii Polski m.in. poprzez to, że był twórcą stanu wojennego. Film z ogromną dbałością o detale pokazuje prawdziwe oblicze generała, które jest ukrywane przed Polakami.

 

Jakie konkluzje wynikają z debaty po spotkaniu? Warto rozmawiać i przypominać fakty, które często są przemilczane lub podawane w wersji odbiegającej od ich rzeczywistej treści i znaczenia. Należy wskazywać oprawców, którzy niszczyli Polskę i mordowali Polaków walczących o zrzucenie komunistycznego jarzma. Brak pamięci o ofiarach stanu wojennego jest nie tylko brakiem szacunku dla zamordowanych, ale jest daleko idącym przyzwoleniem na wykorzystywanie demokratycznych mechanizmów do dalszego funkcjonowania zomowców, pracowników Służby Bezpieczeństwa, byłych tajnych współpracowników i osób zaangażowanych w służby specjalne o komunistycznym rodowodzie do wyniszczania Polski. Tak, jak nazwiska tych, którzy złożyli ofiarę z swojego życia dla Polski należy pamiętać na ich wieczną chwałę, tak nazwiska oprawców i ich popleczników należy zapamiętać po to, aby już nigdy nie powtórzył się dramat Polski z okresu stanu wojennego.

 

Przejdź do galerii zdjęć z wydarzenia


Więcej z tej kategorii: « IV Konkurs Kolęd i Pastorałek

BIP

Dla administratora

Kontakt

T: +48 63 279 50 93

E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.