sobota, 09 czerwiec 2012 18:11

Wiosenne bajanie

Napisane przez 
Oceń ten wpis
(0 głosów)
Wiosenne bajanie Wiosenne bajanie

Śpiewać można zawsze i wszędzie. Gdy jest nam smutno, gdy wesoło, gdy pada deszcz i świeci słońce. Ale wiosna szczególnie nastraja do śpiewania. Dowodem na to są chociażby radosne trele ptaków. Równie rozśpiewana na wiosnę jest młodzież. Być może to pierwsze ciepłe promienie słońca, być może rozkwitająca przyroda, a może zbliżające się wakacje nastrajają młodych artystów na radosną nutę. Wykorzystał to Gminny Ośrodek Kultury we Władysławowie, który właśnie u progu tej pięknej pory roku zorganizował pierwszy Przegląd Piosenki Wiosennej „Wiosenne Bajanie”. Odbył się on 7 marca, w jeszcze chłodne, ale już wiosenne popołudnie.

 

Przegląd „Wiosenne Bajanie” zgromadził wielu wokalistów, a właściwie artystów wszechstronnych, bo jego uczestnicy często popisywali się nie tylko wokalem, ale też umiejętnościami tanecznymi i aktorskimi. A i aktorów nie zabrakło. Poza piosenkami, zgromadzona publiczność obejrzeć mogła skecze kabaretowe, przygotowane przez kabaret „Guzik”, którego instruktorem jest Iwona Kasprzak. Tego popołudnia rządziły radość, śpiew i młodość. Bo nawet komisja, oceniająca występujących, średnią wieku miała zdecydowanie poniżej osiemnastu lat. W jej skład wchodzili Aleksandra Altman, Klaudia Woźniak, Aleksandra Zawadzka, Mateusz Czupryński oraz Karolina Trocha, którzy niejednokrotnie gościli na władysławowskiej scenie. Karolina Trocha oraz zespół „Meduza” swymi gościnnymi występami otworzyli przegląd. Później ze sceny płynęły już tylko radosne dźwięki artystów, ocenianych w trzech kategoriach wiekowych. Zgromadziła ich się spora grupa, obejmująca zasięgiem wiele miejscowości. „Wiosenne Bajanie” miało więc ponadgminny charakter i zdecydowanie ponadprzeciętny poziom. Mimo to udało się wyłonić tych najlepszych. Nagrodę Grand Prix otrzymała Wiktoria Wróbel, nagrodzono natomiast Studio piosenki „Perełki”, Nikolę Kilańską, Kasię Zając, Wiktora Siepkę, Studio piosenki „Perły” oraz Martę Karwacką.

 

Co tam jednak nagrody i wyróżnienia. Dobra zabawa była dla uczestników przeglądu najważniejsza. Toteż po części konkursowej, zamiast z niecierpliwością oczekiwać werdyktu, gwiazdy władysławowskiej estrady świetnie bawili się na scenie. I tak to wiosenne bajanie rozbrzmiewało przez wiele godzin i przywoływało wiosnę. Miejmy nadzieję, że ta w końcu opromieni nam dni i rozjaśni ponury świat.
 

BIP

Dla administratora

Kontakt

T: +48 63 279 50 93

E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.