sobota, 09 czerwiec 2012 17:55

Dzień Kobiet

Napisane przez 
Oceń ten wpis
(0 głosów)
Dzień Kobiet Dzień Kobiet
Małe kobietki i dojrzałe kobiety, blondynki, brunetki i rude, niskie i wysokie, szczupłe i puszyste – wszystkie są kwiatami w ogrodzie świata i wszystkie zasługują na uwielbienie mężczyzn. Niestety nie codziennie zdarzają się okazje do obsypywania kobiet komplementami i upominkami, ale jest taki dzień, kiedy nie sposób tego nie uczynić. W Dniu Kobiet, 8 marca, kobiety rozkwitają i upiększają świat swoimi uśmiechami. I choć taki wyjątkowy dzień jest tylko raz w roku, sprawia, że promienieją przez długi czas. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by z innych dni również uczynić okazje do uwielbiania kobiet. We Władysławowie Dzień Kobiet rozpoczęto już 6 marca. Tego dnia dla Pań przygotowano wiele miłych niespodzianek i atrakcji.

 

W sobotnie popołudnie wiele się działo. Panie tego dnia mogły porzucić domowe obowiązki, by móc oddać się przyjemnościom. Zadbał o nie Urząd Gminy we Władysławowie, który wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury przygotował rozrywki dla duszy i ciała. Było śpiewnie i wesoło.

 

Kilkadziesiąt Pań z terenu gminy Władysławów rozpoczęło obchody Dnia Kobiet od spotkania w Gminnym Ośrodku Kultury. Tam na Panie czekali już panowie z wójtem gminy, Krzysztofem Zającem na czele, którzy z naręczami kwiatów składali Paniom życzenia wszystkiego, co najlepsze. Ale to nie jedyny miły akcent tego spotkania. Specjalnie dla Pań sala GOK-u rozbrzmiała wielkimi przebojami. Na scenie pojawiły się zespoły AMB i KJB. Ten pierwszy już jest znany w gminie Władysławów, bo nie raz pojawiał się na lokalnej scenie. Tworzą go Aleksandra, Mateusz i Bartek. Członkowie drugiego spotkali się na wspólnej próbie zaledwie w październiku. Występ dla Pań był dla nich debiutem i był to debiut bardzo udany. Kinga, Jakub i Beata przebojem weszli do grona władysławowskich artystów i z pewnością nie raz zachwycą jeszcze publiczność. Panie bynajmniej były bardzo zadowolone. Oba zespoły przygotowuje Wiesław Zydorkiewicz. Dźwięki płynące prosto z serca młodych artystów były wyjątkowym upominkiem, adekwatnym do wyjątkowego święta. Ale nie był to jedyny upominek. Wśród zgromadzonych Dam rozlosowano również bony, dzięki którym wybranki mogły skorzystać z usług zakładu fryzjerskiego. Swój recital zaprezentowały również „Wyszynianki”. Natura kobieca nie potrafi obyć się bez ploteczek, więc i tej przyjemności nie odebrano Paniom. Przy kawie i słodyczach mogły one oddać się miłym pogaduszkom. Ale mimo wielu słodkości na stołach, na prawdziwy deser przyszedł czas później.

 

Tuż po zmroku wszystkie Panie i towarzyszący im panowie zgromadzili się w sali Domu Parafialnego. Tam wystąpił przed nimi zespół „Vataga” z rosyjskiego miasta Briańsk. Choć za oknem nadal zima nie dawała za wygraną, członkowie zespołu doskonale wiedzieli jak podgrzać atmosferę. Bariera językowa nie przeszkodziła im w zauroczeniu publiczności. Bliskość słowiańskich kultur i niezwykły czar mężczyzn z Rosji sprawiły, że koncert był wyjątkowym widowiskiem. Dzięki temu, że artyści na swej trasie po regionie znaleźli czas na występ we Władysławowie, obecni na widowni mieli okazję usłyszeć niezwykłe aranżacje ludowych pieśni. Było skocznie, głośno i wesoło. Dźwięki instrumentów i piękny śpiew mężczyzn wręcz zahipnotyzowały słuchaczy. Wśród dawnych pieśni znalazły się również bardziej współczesne, dedykowane specjalnie dla Pań. Cały występ okazał się wyjątkowym i niepowtarzalnym prezentem. Wszak nie codziennie zdarza się słyszeć takie utwory, w wykonaniu tak wyjątkowych artystów.

 

Niezwykłość płci pięknej wymagała niezwykłych atrakcji. Pod tym względem Urząd Gminy oraz GOK stanęli na wysokości zadania i przygotowali atrakcje na najwyższym poziomie. Ale wyjątkowość kobiet zasługuje na wyjątkowe traktowanie każdego dnia. I choć 8 marca miło jest dostać kwiatka, równie przyjemnie jest słyszeć na co dzień z ust mężczyzn miłe słowa. Wszak komplementów kobieta nigdy nie ma dość...
 

BIP

Dla administratora

Kontakt

T: +48 63 279 50 93

E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.